Nives Šikanić Dugić
28. 03. 2018.
AUTORICA:
Prim.mr.sc.
Nives Šikanić Dugić
dr.med. spec.ginekolog

Postovani ,Imam jedno pitanje za Vas i molio bih vas ako bi ikako mogli da mi pomognete ,vezano je za moju djevojku .Do sad je imala redovan mentsrualni ciklus ,i nikad do sad nismo imali pravi sex ,tj.nevina je i muski polni organ nije ulazio u njenu vaginu ,sve sto je bilo jeste samo trljanje muskog i zenskog organa ,i problem je sto njoj menstruacija trebala da bude 19.03.2018 sto znaci da kasni 4 dana , u velikom smo strahu i ne znamo o cemu se radi , da li mozemo biti sigurni da nije doslo do trudnoće ako je smo bilo trljanje .Hvala unapred na odgovoru.

Izuzetno je mala mogućnost trudnoće, ali za svaki slučaj, da budete mirni, napravite test na trudnoću, osobito ako bi kasnila menstruacija više od  8 dana

 

Postavi pitanje našim stručnjacima

Otac me tjera da prekinem s dečkom

Ines Bojić
28. 01. 2015.
AUTORICA:
Ines Bojić
mag.iur.
Pozdrav!
Imam 16 i pol godina, dva mjeseca sam u vezi s dečkom koji će sredinom drugog mjeseca napuniti 21 godinu. Roditelji su mi rastavljeni i živim s ocem. Moj otac me tjera da prekinem s dečkom inače ću ja završiti u popravnom domu, a njega će tužiti da me silovao jer nije njega pitao za dozvolu da spava sa mnom, a ja sam sama pristala na sve. Zanima me može li me otac tako lako strpati u popravni dom bez ikakvih razloga i tužiti mog dečka ako sam ja sama pristala na odnose s njim. Kakvi su zakoni s obzirom da imam 16 i pol, a on će 21?
 
Poštovana,
vezano za Vaš upit navodimo sljedeće:
 
Prema čl. 153. Kaznenog zakona, kazneno djelo silovanja postoji ukoliko tko, uporabom sile ili prijetnje, s drugom osobom, bez njezinog pristanka, izvrši spolni odnošaj ili s njim izjednačenu spolnu radnju, a za što je predviđena kazna zatvora od jedne do deset godina.
 
Napominjemo da se smatra da pristanak druge osobe postoji ako je ona svojom voljom odlučila stupiti u spolni odnošaj ili s njime izjednačenu spolnu radnju i bila je sposobna donijeti takvu odluku.
 
Kako ste Vi dobrovoljno pristali na spolni odnošaj, a navedeni pristanak ste, s obzirom na svoje godine sposobni dati, jasno je kako u Vašem slučaju nema elemenata kaznenog djela silovanja te Vaš partner ne može biti kažnjen za isto.
 
Pročitaj više

© Mama je mama 2019