Dubravko Lepušić
26. 05. 2014.
AUTOR:
Doc.dr.sc.
Dubravko Lepušić
dr.med. spec.ginekolog
Dobar dan. Imam 18 godina i imala sam nezaštićen odnos s dečkom (nije prvi put), ali su mi bili plodni dani. On je svršio, ali tek kad je izašao iz mene. Mene je strah sjemene tekućine. Je li moguće da ostanem trudna od sjemene tekućine? Pri tom, moj dečko mi je rekao da on nikad nije vidio da mu bilo što curi prije sperme, što je meni čudno. Hvala unaprijed.

Ne moraš se bojati sjemene tekućine ni sada ni ubuduće, no preporučam korištenje zaštite kako bi izbjegla strah od trudnoće i spolno prenosivih bolesti. Po svemu što pišeš mogućnost trudnoće je vrlo mala ili nikakva. Pričekaj sljedeći menses da vidiš kakav će biti, no uvjeren sam da će biti sve OK.

 
 

Postavi pitanje našim stručnjacima

Otac me tjera da prekinem s dečkom

Ines Bojić
28. 01. 2015.
AUTORICA:
Ines Bojić
mag.iur.
Pozdrav!
Imam 16 i pol godina, dva mjeseca sam u vezi s dečkom koji će sredinom drugog mjeseca napuniti 21 godinu. Roditelji su mi rastavljeni i živim s ocem. Moj otac me tjera da prekinem s dečkom inače ću ja završiti u popravnom domu, a njega će tužiti da me silovao jer nije njega pitao za dozvolu da spava sa mnom, a ja sam sama pristala na sve. Zanima me može li me otac tako lako strpati u popravni dom bez ikakvih razloga i tužiti mog dečka ako sam ja sama pristala na odnose s njim. Kakvi su zakoni s obzirom da imam 16 i pol, a on će 21?
 
Poštovana,
vezano za Vaš upit navodimo sljedeće:
 
Prema čl. 153. Kaznenog zakona, kazneno djelo silovanja postoji ukoliko tko, uporabom sile ili prijetnje, s drugom osobom, bez njezinog pristanka, izvrši spolni odnošaj ili s njim izjednačenu spolnu radnju, a za što je predviđena kazna zatvora od jedne do deset godina.
 
Napominjemo da se smatra da pristanak druge osobe postoji ako je ona svojom voljom odlučila stupiti u spolni odnošaj ili s njime izjednačenu spolnu radnju i bila je sposobna donijeti takvu odluku.
 
Kako ste Vi dobrovoljno pristali na spolni odnošaj, a navedeni pristanak ste, s obzirom na svoje godine sposobni dati, jasno je kako u Vašem slučaju nema elemenata kaznenog djela silovanja te Vaš partner ne može biti kažnjen za isto.
 
Pročitaj više

© Mama je mama 2019